UV Işınlarınızdan Zarar Görmüş Cildi Onarmak İçin Harika Bir Bitki ; AYNISEFA

UV Işınlarınızdan Zarar Görmüş Cildi Onarmak İçin Harika Bir Bitki ; AYNISEFA

Doğada hemen hemen her şey için bir çare var. Soğuk algınlığından kansere kadar , şifalı bitkiler, çeşitli sağlık problemlerinde tedavi ve rahatlama amaçlı asırlardır kullanılıyor.

Yaz Geldi!

UV radyasyonu, güneş yanıklarına, kırışıklıklara, enfeksiyonlara karşı bağışıklığın azalmasına, erken yaşlanmaya ve hatta kansere neden olabileceğinden, UV ışınlarının yan etkilerinden korunmak için iyi bir güneş koruyucu mutlaka kullanılmalı. Kimyasal filtrelerden uzak, temiz içerikli bir mineral filtreli koruyucu bu iş için harika bir alternatif.

Aynısefa Çiçeği ve yaz cilt bakımı

Aynısefa cildimizin doğal hücre onarım ve yenilenme süreçlerini destekleyen bileşenler içeren parlak renkli çiçekli bir bitkidir. Ayçiçeği ailesinin bir üyesi olan aynısefa, güçlü antioksidan, antienflamatuar ve antimikrobiyal özellikler taşır; kuru ve yıpranmış ciltlerde özellikle harikalar yaratır. Aynısefa yağı ile üretilen bir doğal sabun, taze aroması ve kremsi köpük dokusu ile cildinizin hem temiz hem de canlı kalmasını sağlar. Kısa sürede cilt tonunu gözle görülür şekilde eşitler ve parlaklığı artırır. Düzensiz dokuyu, donuk cildi ve kuru ince çizgileri iyileştirmeye yardımcı olur Temizlerken, nemlendirir ile cildi anında yumuşatır

Özellikle Aynısefalı ürünleri yaz aylarında cilt bakımı rutininize dahil etmenin o kadar çok faydası var ki!

Bu parlak turuncu ve sarı çiçekler, cildi destekleyen diğer birçok erdemin yanı sıra foto-yaşlanma karşıtı özelliği ile bilinir. 

Sağlıklı olan cildi daha da güçlendiren veya hasar görmüş cildin sağlıklı bir forma kavuşmasına yardımcı olan bu çiçeğin yağı, aynı zamanda hafif antimikrobiyal olduğu için yara iyileşmesini destekler.

Kremler, vücut yağları, balmlar hatta doğal sabunlarda karşımıza çıkan bu mucizevi yağ, son zamanlarda doğal güneş koruyucu formüllerinin de gözdesi.

Cilt bakım uzmanları, çok fazla güneşe maruz kaldıktan sonra cildi beslemek veya sağlıklı cildi korumak, elastikiyeti ve nemi artırmak için Aynısefa yağının direkt topikal uygulamasını da öneriyor.

Aynısefanın zengin içeriği

Aynısefa bitiki yüksek seviyelerde karotenoidler – vücudumuzu besleyen ve koruyan güçlü antioksidanlar – taşır.

Aynısefanın parlak çiçekleri, yaprakları ve sapları, lutein ve karoten açısından zengindir. Cilde uygulanan lutein gibi antioksidanlar, cildimizi UV radyasyonundan ve günlük çevresel stres faktörlerinden kaynaklanan oksidatif hasara karşı korumaya yardımcı olabilir. .

Bu Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Son Yazılar

Al sana hain kış aknesi!

Kış aknesi, akneye meyilli cilde sahip kişilerde, özellikle tam da bu zamanlarda çok can sıkıcı olabilir. Havada yeterli nem olmadığında