DUYDUN MU?

Nemlendirici Ürünlerde İndirim Var!

Tepeden Tırnağa Bakım Mucizesi

Tepeden Tırnağa Bakım Mucizesi

Yağlı his bırakmayan yağ olur mu?

Son yıllarda güzellik ürünlerinde önemli bir bileşen olarak popülerlik kazanan makademya yağının mucizevi faydalarına ve olağanüstü özelliklerine gelin bir göz atalım.

Makademya yağı akne eğilimli cilt tipleri için uygun mu?

Makademya yağı hafiftir, yağsız bir his bırakır ve kolayca emilir. Komedojenik ölçekte (yağların gözeneklerinizi tıkama olasılığının bir ölçüsü) oldukça düşüktür, bu nedenle çoğu insan cildi makademya yağını çok iyi tolere eder. ‘’Gözenekleri tıkamayacağı’’ için akneye eğilimli ciltlerde kullanımı uygundur.

Koyu halkalar ve kabarık gözler can sıkıcıdır.

Makademya yağı, düzenli kullanım ile cilde nüfuz ederek, koyu halkalar üzerinde de azaltıcı bir etki gösterecektir. Yüz bakım yağı veya serumu olarak kullanmak için, parmak uçlarınıza birkaç damla damlatın ve ardından cildinize nazikçe sürün.

Cilt yaşlandıkça esnekliğini ve kendini onarma kabiliyetini kaybeder. Bu süreçte, ciltte doğal olarak bulunan ve aktif bir anti-mikrobiyal olan palmitoleik asit miktarı azalır. Makademya yağı, cildinizin palmitoleik asit seviyelerini eski haline getirebilir ve cildinizi gergin tutarken ve kırışıklık oluşumunu da gecikmesine yardımcı olur.

Palmitoleik asit tırnak ve saç sağlığı için de çok etkilidir.

Çıkarması zor olan yoğun makyaj? Sorun değil!

Bazen makyajı temizlemek oldukça zahmetli olabilir. Makademya cevizi yağı, inatçı makyajı bile cilde zarar vermeden nazikçe temizler.

Makademya yağı, saçların kıvrılması, dolaşması ve donukluğunu yatıştırmak için harikadır. Hafif, yağlı olmayan yapısı, saç uçlarınızı kaplar ve saç derinizi nemlendirirken saç tellerinize parlaklık ve canlılık katar.

Cilt, saç derisi, ve saç bakımı için mucizevi etkileri olan makademya yağı, bu etkileri sebebiyle uzun yıllarca favori olmaya devam edecek.

Bu Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Son Yazılar

Nasıl Vegan Oldum?

Vegan hayata yol alırken son anda vagondan inenlerden misiniz? Bu yazı fikrinizi değiştirebilir. 50 yaşındayım ve yaklaşık iki yıldır veganım.