Syorell Güneş Koruyucularını mükemmel kılan aktiflere ve bileşenlere bir göz atalım

Syorell Güneş Koruyucularını mükemmel kılan aktiflere ve bileşenlere bir göz atalım

Avrupa Birliği inovasyon ödüllü MicNo filtremizi zaten biliyorsunuz. Acaba bu filtrenin Ecocert Cosmos sertifikalı bir filtre olduğunu da biliyor muydunuz? Hadi şimdi diğer muhteşem aktifleri yakından tanıyalım.

Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate:  Cildin su kaybını azaltan, yüksek nemlendirme etkisine sahip Ecocert sertifikalı doğal bir emülgatör sistemidir. Emülgatörler, yağ ve su gibi birbiri ile karışmayan iki veya daha fazla fazın karışmasını sağlamak amacıyla ilave edilen aktiflerdir. Formülümüzde kullandığımız bu emülgatör, yapısı itibariyle derin bir nemlendirme etkisi de sağlar.

Hipoalerjeniktir ve organik sertifikalıdır.

Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables Soybean Glycerides: Shea butter oleojeli olan bu aktif, Lanoline (koyun tüyünden elde edilen bir nemlendirici ajan) yerine harika bir vegan alternatiftir. İpeksi cilt hissiyatı verir ve cilt bariyer etkisi vardır. Yapılan testlerde, %6 kullanımının trans epidermal su kaybını (TEWL) 4 kat daha fazla önlediği kanıtlanmıştır. Bu özelliği, güneş koruyucu krem için çok önemlidir.

Ecocert sertifikalıdır.

Heptyl Undecylenate: Silikona alternatif bitkisel ve %100 doğal bir aktiftir. Nemlendirici ve besleyici bileşenlerin penetrasyonunu artırır. Ürünün cilt üzerindeki yayılımını kolaylaştırır ve hissiyat iyileştirici özellik gösterir. GDO’ suzdur. Karbon salınımı yapmaz.

Ecocert sertifikalıdır.

Calendula Oil: Calendula diğer adıyla Aynısefa yağı, literatür verileri ile de desteklendiği üzere, cildi nemlendirici ve yatıştırıcı etkisi ile bilinmektedir. SPF artırıcı etkisinin yanı sıra, çok iyi bir UV hasarı önleyicidir. Calendula yağının bu eşsiz faydaları sebebi ile formülümüz, ultra hassas ve atopiye meyilli ciltlerin kullanımına uygun hale gelmiştir.

Hydrogenated Black Currant Seed Oil: Siyah frenk üzümü, Grossulariaceae familyasına ait odunsu bir çalıdır. Bitkinin meyvesi, bol miktarda yağ asitleri ve polifenol fitokimyasallar içerir. Bu da siyah frenk üzümü yağını cilt bakımı için önemli kılar. Esansiyel yağ asitlerinden linolenik asit ve omega-3 ihtiva eder. Genel lipit içeriği göz önüne alındığında, yağ bazlı emülsiyonlarda iyi tolere edilir ve cilde nüfuz etmede etkilidir. Ayrıca cildin su tutma oranını iyileştirir ve cilt hidrasyonunu artırmaya yardımcı olur. Serbest radikallere karşı koruyucu etkisi vardır.

Macadamia Integrifolia Seed Oil: Makademya yağı, erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olan palmitoleik asit ve transepidermal su kaybını (TEWL) önlemeye yardımcı olan Oleik Asit gibi yağ asitleri açısından zengindir. Bu da onu kuru ve hassas cildi nemlendirmek için mükemmel kılar. Bitkisel Squalen içeriği, cilt dokusunun üst katmanlarında nemin korunmasına yardımcı olmakla kalmaz, yaşlanmayı geciktirmeye ve cildi güneş hasarından, çevresel stres faktörlerinden korumaya da yardımcı olur. Kolajen üretimini ve hücre yenilenmesini destekler.

Hydrolyzed Algin:  Phycosaccaride AP, Fransız CODIF firması tarafından üretilen ve çevresel etkilere karşı cildi koruyan harika bir aktiftir. Kirlilik önleyici bir aktif olarak işlev görür. Cildi sigara dumanından, PM2.5 partiküllerinden (havada bulunan ve cilt üzerinde tahriş edici etkisi bulunan gözle görünmeyen parçacıklar), ağır metallerden korumak için görünmez bir kalkan etkisi vardır. Deniz yosunu kökenlidir ve suda çözünür.

D-Panthenol :  Oluşturduğu koruyucu cilt bariyeri sayesinde, ciltte buharlaşmadan kaynaklanan nem kaybı ve kuruluk riskini azaltır. Zamanla doğal su kaybını önler. Tıbbi araştırmalar, pantenolün UV kaynaklı kızarıklık ve tahrişe karşı etkili olduğunu göstermektedir.

Bu harika aktiflerin, MicNo mineral filtre ile yakaladığı mükemmel sinerji sayesinde kremimiz;

  • PA++++ UVA Koruma faktörüne sahiptir.
  • MoS değerlemesi bebek cildi için uygunluk almıştır.
  • Foto alerji testinden geçmiştir.
  • Suya karşı dayanıklıdır.
  • Cildi, tuzlu suyun kurutma etkisine karşı korur ve nemlendirir.
  • Kısmi mavi ışık koruma özelliği vardır.

SYORELL, doğaya ve insana saygılı ürünler üretiyor. Formülümüz, %95 oranında organik ve/veya doğal hammadde içeriklidir, deniz canlılarının korunmasına katkı sunar.

Bu Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Son Yazılar

Al sana hain kış aknesi!

Kış aknesi, akneye meyilli cilde sahip kişilerde, özellikle tam da bu zamanlarda çok can sıkıcı olabilir. Havada yeterli nem olmadığında