Maskne?

Uzun süre yüz maskesi takılmasıyla ortaya çıkan ve maskne denen oluşumla girdiğiniz savaşı kaybettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Bu yazımız ve tavsiye edeceğimiz ürünler tam size göre.

Hadi başlayalım!

Hepimiz maskelerin ve maskenin geçmişte kaldığı günü dört gözle bekliyoruz. Uzun süreli maske kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan akneler ve bıraktığı izler, bize bu mücadelede neler yaşadığımızı hatırlatacak birer savaş yarası gibi yüzümüzde duruyor. Doğanın gerçek en iyi şifacı olduğunu biliyoruz ve “Maskne” ile savaşta, klasik akne mücadelesine göre çok daha dikkatli olunması gerektiğini belirtiyoruz. Çünkü geleneksel akne ile mücadele rutinleri genellikle cildi kurutur. Kuru cildi, maske daha da çok tahriş eder. Dolayısıyla ‘maskne’ mücadelesinde Cildin nem dengesini koruyarak temizleyecek ve sonrasında bu oluşumu yok edecek dengeleyici bir cilt bakımı rutini tercih edilmeli.

Lekesiz ve pürüzsüz bir cilt için Syorell’den harika üç öneri

Çay Ağacı ve Karanfil Yağı Sabunu

Çay ağacı yağının cilt lekelerinden kurtulmada ne kadar etkili olduğunu biliyoruz. Bu sabun formülünde bulunan hindistan cevizi ve zeytin yağı da cildin ihtiyacı olan nem dengesini koruyan harika bir ikili. Karanfil yağı ise, daha sağlıklı, daha temiz ve parlak bir cilde ulaşmanız için ölü deriyi ve fazla yağı temizleyen doğal bir eksfolyan olarak görev yapacak.

Kullanım önerisi: Sabah ve akşam ılık su ile cildinizin temizliğinde kullanabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı

Çay Ağacı Yağı antioksidan açısından oldukça zengindir. Bu yağ, sivilce ve akne gibi cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için asırlardır kullanılmakta. Bu yağ aynı zamanda cildi nemlendirir ve yatıştırır.

Kullanım Önerisi: Cildin toleransına göre 1/10 oranına kadar (Maksimum) taşıyıcı bir yağ ile seyreltilerek uygulanır. (Haftada 2-3 uygulama yatmadan 1 saat önce)

Bu Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Son Yazılar

Al sana hain kış aknesi!

Kış aknesi, akneye meyilli cilde sahip kişilerde, özellikle tam da bu zamanlarda çok can sıkıcı olabilir. Havada yeterli nem olmadığında